Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Magiczne połączenie dwóch oleji

W dzisiejszych czasach nie jest łatwo o dobre zdrowie, ale głównie, dlatego, że sami nie dbamy o nie odpowiednio. Zarówno nie mamy czasu, jak i pamięci, aby odpowiednio zadbać o siebie. Dlatego też powstaje szereg olejów roślinnych, które mają korzystny wpływ na nasz organizm. Najlepszym przykładem jest olej z pszczelnika mołdawskiego i ostropestu plamistego. Dla ułatwienia osobom zabieganym, apteka internetowa http://www.nosoftwarepatents.org/lista-najzdrowszych-warzyw-na-swiecie/ również oferuje ten produkt w swoim asortymencie. 

Spożycie jednej łyżki oleju dziennie pokrywa dzienne zapotrzebowanie kwasów z rodziny n-6 i rodziny n-3. Są to zalecenia Unii Europejskiej podane w raporcie Kafatosa i Codringtona. Dodatkowo zawarte w oleju składniki odżywcze mogą skutecznie obniżać zawartość cholesterolowe krwi, przyczyniając się tym samym do ograniczenia niedokrwiennej choroby serca, udarów. Stwierdzono również, że spożywanie fitosteroli, zawarte w oleju z pszczelnika mołdawskiego i ostropestu plamistego, mogą wspomagać leczenie farmakologiczne w bardziej zaawansowanych stanach hipercholesterolemii. 

Złociste siemię lniane 

Znane jest od dawna siemię lniane. Głównie używany jest, jako środek osłonowy, sporządzany w formie zawiesiny śluzowej. Siemię złociste jest odmianą lnu charakteryzującą się lepszym składem chemicznym od lnu brązowego. W swoim składzie zawiera między innymi cynk, witaminę E oraz witaminy z grupy B, błonnik, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a także flawoidy, lignany i cenne aminokwasy. Ze względu na swoje właściwości zdrowotne jest to szeroko stosowany środek w farmakologii, dlatego też w różnej postaci możemy dostać go w aptece. 

Apteka internetowa to również miejsce, w którym możemy szukać tego rodzaju produktów. Siemię lniane stosowane jest w postaci naparu bądź odwaru, a stosowane jest przy stanach nieżytowych żołądka, wrzodach, nadklasowości. Dodatkowo siemię lniane nawilża śluzówkę i łagodzi jej podrażnia. Dlatego też zalecane jest w przypadku kaszlu, a także dla osób, które narażone są na przesuszenie śluzówki. Ze względu na dużą ilość błonnika ten preparat stosowany jest przy zaparciach i chorobach jelit.