Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Olej z nasion pietruszki

O dobroczynnych właściwościach roślin wiemy bardzo wiele. Dlatego też nastał czas na odpowiednie ich użytkowanie. Pietruszkę znamy z kuchni, jako przyprawę do zup, sosów czy też dań. Jednakże istnieje również olej z nasion pietruszki tłoczony na zimno. Możemy go w znaleźć w wielu miejscach, jednakże sklepy ekologiczne oraz apteka internetowa http://www.nosoftwarepatents.org/dlaczego-mezczyzni-zmagaja-sie-z-zaburzeniami-wzwodu/ to najlepsze miejsca, gdzie możemy tego oleju szukać. Z uwagi na bogaty skład kwasów tłuszczowych zawartych w oleju, a zwłaszcza kwasu petroselinowego olej z nasion pietruszki jest wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym oraz kosmetycznym.

Przykładowo jest on składnikiem leku na refluks. Dodatkowo warto wiedzieć, że olej z nasion pietruszki jest olejem o intensywnym smaku i zapachu pietruszki, także świetnie komponuje się do dań na zimno, jak i na ciepło. Spożywany bezpośrednio na zimno w niewielkiej ilości (około kilku kropel na przykład na chleb), zapewnia świeżość oddechu. Oczywiście olejek wpływa rozluźniająco stolec, reguluje wypróżnianie oraz działa moczopędnie. W kosmetyce jest środkiem uelastyczniającym, a także wybielającym plamy. 

Dieta z olejem z pszczelnika mołdawskiego 

Olej z nasion pszczelnika mołdawskiego należy do grupy olejów zawierających wysoką ilość NNKT, czyli Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Właśnie, dlatego olej ten oferuje nam apteka internetowa. Zresztą nie tylko ten olej, ale wiele innych, ze względu na dobroczynne właściwości. Dodatkowo ze względu na swoje bogactwo NNKT zaliczany jest do grupy bioolejów mających zastosowanie w kosmetyce i fitoterapii. Ponieważ nasza współczesna dieta jest zdominowana przez tłuszcze nasycone, to jest: mięso, smalec, śmietana, powinniśmy zmniejszyć ilość tych tłuszczy w diecie.

Minimalizując tłuszcze odzwierzęce i zastępując te tłuszczami roślinnymi, dbamy o profilaktykę chorób serca, a także chorób dieto zależnych. To właśnie dieta dr Budwig skupia się na cennych olejach roślinnych, które nie dość, że mają pozytywny wpływ na nasz organizm to dodatkowo stanowią zdrowe źródło energii. Najciekawsze jest to, że większość chorób jest spowodowana za małą ilością kwasów tłuszczowych pochodzenia roślinnego.